KOLEJEN İLE BİLGİ

KOLEJEN İLE BİLGİ

Kolajen, cildin elastikiyetinden, eklem hareketliliğinden, hidrasyonundan ve epidermisin yenilenmesinden sorumlu olan bir proteindir.
 ⠀
 Vücudumuz,% 30'u kolajen olan proteinlerden oluşur ve epidermis, kolajenlerinin% 90'ından oluşur.  Yaşla birlikte kollajen vücudumuzdan kaybolur ve bu da cilt elastikiyetinin kaybına neden olur.
 ⠀
 Daha önce, kolajen kozmetikte katkı maddesi olarak kullanılıyordu ve topikal olarak kullanılıyordu.  Bununla birlikte, artık kolajenin dahili olarak kullanılabileceği ve kullanılması gerektiği anlaşılmıştır.
 ⠀
 Ultraviyole A (UVA) ışınları kolajen hücrelerini kırar ve parçalar.  Bu nedenle güneş kremi kullanmak çok önemlidir.
 ⠀
 Halihazırda piyasada dahili kullanım için birçok kolajen ürünü bulunmaktadır.  Ancak kolajenin moleküler boyutuna dikkat etmek önemlidir.  Kolajenin moleküler boyutu çok büyükse vücuda emilmez ve kullanımındaki anlam ortadan kalkar.
 ⠀
 Collagen Atomy'nin küçük bir moleküler formülü vardır, boyutu ortalama 512 daltondur.  İnsan saçı ile karşılaştırıldığında, bu bir insan saçı büyüklüğünün 1 / 125.000'i kadardır.
 ⠀
 Atomy kollajen, insan kollajenine çok benzeyen bir Gly-X-Y yapısına sahiptir, bu nedenle Atomy kollajeni çok iyi ve hızlı bir şekilde emilir.
 Atomy kollajeninin klinik deneyleri şaşırtıcı sonuçlar göstermiştir: göz çevresindeki kırışıklıkları yumuşatmak, cildin pürüzlülüğünü azaltmak, kırışıklıkların derinliğini azaltmak, cilt altındaki nem durumunu iyileştirmek, cildin içindeki nemi korumak.
 ⠀
 Collagen Atomy, işlevsellikleriyle ayrı bileşenler tarafından tanınmıştır.
 Atomy kollajen ayrıca hyaluronik asit, elastin, seramid, C vitamini içerir. Yardımcı bileşenler ciltte kolajeni korumaya, cildi nemlendirmeye ve elastikiyet kazandırmaya yardımcı olur.

 Ürünler, balık pullarından elde edilen balık kolajenini kullanır.
 ⠀
 Kolajen almanın faydası nedir?

 Kolajen, en temel yaşlanma karşıtı ajanlardan biridir.  Tüm vücut için iyidir - eklemler, kemikler, saçlar, cilt için.  Kolajen cildi elastik hale getirir ve kırışıklıklarla mücadeleye yardımcı olur.  Yaşla ilgili bir diğer sorun, yüzün sarktığı ve ovalini kaybettiği sözde yerçekimi yaşlanmasıdır.  Kolajen, yüzün kas yapısının korunmasına katkıda bulunur.

 Kolajen, vücudun bağ dokusunun (tendonlar, kemikler, kıkırdak, deri vb.) Temelini oluşturan, kuvvetini ve elastikiyetini sağlayan bir protein türüdür.  Kolajen, standart olmayan amino asit kalıntılarının içeriğiyle diğer hayvansal kaynaklı proteinlerden farklılık gösterir.  Şunlar.  Besin takviyesi şeklinde alınan kolajen, kendi kolajenimizi üretmemiz için bize gerekli “yapı taşlarını” sağlar.

 Yemeklerden 30 dakika önce kolajen almak gerekli midir?

 Gereklidir.  Vücut, kolajeni amino asitlere ayırır.  Yiyecekler ayrıca amino asitler içerir.  Bu amino asitler karıştırılırsa, vücut takviyedeki kolajeni tanımayacaktır.

 Kolajenin C vitamini ile daha etkili olduğu ve bunun için ne kadar C vitamini gerektiği doğru mu?

 Evet, C vitamini kolajenin etkilerini artırır.  Bunu yapmak için günlük C vitamini normunu (60 mg) almak yeterlidir.  Kolajen tabletleri halihazırda C vitamini içermektedir.

 C vitamini monopreparasyonlarının genellikle bu vitaminin yüksek dozlarına sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu nedenle bu tür ilaçların porsiyonlarının tam anlamıyla onda birini almanız gerekir.  Multivitamin alırsanız, kural olarak, bileşimlerinde en azından günlük C vitamini gereksinimini içerirler ve artık ek C vitamini almanıza gerek kalmaz.

 C vitamininin doğrudan kolajen ile alınması gerekmez.  Günlük C vitamini almak, her durumda, kanda kolajenin etkili bir şekilde asimilasyonu için yeterli olan belirli bir C vitamini konsantrasyonunu sürdürürsünüz.  Bununla birlikte, bir multivitamin almak kollajene mümkün olduğunca yakın olabilir.  Ya da, kollajen toz içeceğe bir porsiyon doğal C vitamini eklemeye devam edebilirsiniz, ancak yalnızca multivitamin kompleksiniz çok yüksek olmayan bir dozda (günlük değerin% 100'ü düzeyinde) C vitamini içeriyorsa.

 Kolajeni hyaluronik asitle almak daha mı iyi?

 Evet, kolajen ve hyaluronik asit karşılıklı olarak birbirlerinin etkilerini güçlendirir.  Vücutta yok olmasını önlemek için hyaluronik aside yeşil çay ekstresi eklemek mantıklıdır.

 Bileşimlerinde halihazırda hyaluronik asit içeren kolajen preparatları vardır.  Böyle bir ilacı iki yerine içmek daha kolay değil mi?

 Genellikle bu tür müstahzarlar çok az miktarda hyaluronik asit içerir.  Ve genellikle orada fazla kolajen yoktur.  Somut bir etkiye sahip olabilen profilaktik günlük hyaluronik asit dozu 100 mg'dır.  Genellikle bu tür dozajlar hyaluronik asit monopreparasyonlarını içerir.

 Kolajen nasıl alınır?

 Önleme için üç ay boyunca yaklaşık 5-6 gr kolajen yeterlidir.  Kursu üç ay içinde tekrarlayın.
 Ortalama terapötik doz 10 g kolajendir.  Birkaç doza bölünerek günde 20 g'a kadar artırılabilir.  Kurs 3-6 aydır.  Gerekirse uzatılabilir.  Gerekirse tekrarlayın.
 Kolajen aç karnına alınır (yemeklerden 30-60 dakika önce veya yemeklerden 1.5-2 saat sonra).

 Kolajenden yağ alıyor musunuz?

 Kolajen sizi şişmanlatmaz.  Fazla kilo, fazla kalorilerden kaynaklanır.  Bir porsiyon kolajen tozu 22 kcal'dir.  Karşılaştırma için, bir bardak meyve suyu yaklaşık 100 kcal'dir.

 Hamilelik ve emzirme döneminde kollajen ve hyaluronik asit alınabilir mi?

 Kolajen ve hyaluronik asit desteğinin hamile ve emziren kadınlar üzerindeki etkileri konusunda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Doktorla danışmanız gerek. Hazırlıklar doğal ve oldukça zararsız olmasına ve bu dönemlerde birçok kadın almasına rağmen, hamilelik ve emzirme döneminde kollajen ve hyaluronik asit alma kararı tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

 Kolajen takviyesinden ne gibi görünür sonuçlar bekleyebilirsiniz?

 Kolajen alan çoğu insan, 1-3 ay sonra aynada gördükleri sonuçtan memnun kalır.
 Eklem hastalığı olan kişiler, eklem esnekliğinde ve hareketliliğinde bir artış ve genel bir rahatlık hissi gördüler.

 Kolajen almanın etkisini başka nasıl artırabilirsiniz?

 C vitamini yanında cinsiyet hormonları da kollajen sentezinde büyük rol oynar.  Bu, başarılı kolajen sentezi için gerçekten lesitin ve magnezyuma ihtiyacımız olduğu anlamına gelir.  Tüm hormonal süreçlerde önemli katılımcılar olan lesitin ve magnezyum fosfolipidleridir.  Ama sadece onlar değil.

 Vücutta, genel olarak, her şey birbirine bağlıdır ve en az bir elementin eksikliği, diğerlerinin asimilasyonunda ve sentezinde aksamalara neden olur, bu nedenle multivitamin kompleksi de burada fayda sağlayacaktır.